VIDEA K TÉMATU

Název: Sometimes it takes a woman...
Popis: Video zobrazuje ženy, které z různých koutů světa bojují proti nerovnostem ve společnosti a za svá práva.
Jazyk: Anglický, anglické titulky
Délka: 2:04

Název: Hug Me
Popis: Video zobrazuje situaci na Ukrajině v roce 2018. Znázorňuje LGBTI osoby a další aktivisty bojující za lidská práva.
Jazyk: Anglický – bez titulek. Ruský – s anglickými titulky
Délka: 4:38

Název: We can change the world
Popis: Video krátce znázorňuje činnosti porušující lidská práva a na druhou stranu poukazuje na činnosti, prostřednictvím kterých můžeme za lidská práva společně bojovat a předejít tak různým formám netolerance.
Jazyk: anglické titulky
Délka: 1:05

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now