OBECNĚ O TÉMATU

Lidé prchají do Evropy z mnoha důvodů. Někteří před pronásledováním, válečnými konflikty, porušováním lidských práv či chudobou. V současné době čelíme největší uprchlické krizi od druhé světové války, ale největší počet světových uprchlíků (86 %) zůstává v rozvojových zemích a v zemích, které sousedí s jejich mateřskými zeměmi. Největší dopad uprchlické krize tedy není v Evropě nebo
u jejích hranic.

Nejvíce uprchlíků hostí Turecko, Pákistán, Uganda, Libanon a Írán. Přes 50% uprchlíků jsou děti mladší 18ti let. Ve Středomoří v roce 2017 utonulo či zmizelo 3 139 mužů, žen a dětí.

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now