METODICKÉ PŘÍRUČKY AMNESTY INTERNATIONAL

Manuál vznikl jako metodická podpora pro pedagogy a pedagožky zapojených do projektu Start the Change. Nabízí pohled na Cíle udržitelného rozvoje v kontextu migrace.

METODICKÉ PŘÍRUČKY JINÝCH ORGANIZACÍ

V této zahraniční brožurce u nás distribuující organizací NaZemi najdete stručné představení každého ze 17 Cílů udržitelného rozvoje. Ke každému cíli je zpracována kartička obsahující aktivity, které lze se student uskutečnit. Součástí brožurky jsou také nápady, kam lze své úsilí směřovat dál.   

Publikace určená pro vzdělávání na základních a středních školách, představuje program rozvoje světa na příštích patnáct let – tzv. Agendu 2030 a Cíle udržitelného rozvoje (známé pod anglickou zkratkou SDGs). Sedmnáct konkrétních cílů mezinárodního společenství přibližuje ve světle statistických údajů popisujících současnou situaci. Publikace obsahuje i rozcestník informačních zdrojů k udržitelnému rozvoji.  

ODKAZY NA WEBOVÉ ZDROJE

Organizace ADRA přichází se sedmnácti interaktivními lekcemi v délce 45 nebo 60 minut, kdy každá z nich pojednává o jednom z Cílů udržitelného rozvoje. Všechny výukové materiály využívají i zábavná videa, která byla k jednotlivým cílům vytvořena. Vybrané výukové lekce pro 2.stupeň ZŠ a SŠ doplňují i autorské komiksy a řada odkazů a zdrojů k dané tématice. 

Aktivity k jednotlivým cílům udržitelného rozvoje zpracované do podoby didaktického materiálů z publikací organizace NaZemi.

Asociace společenské odpovědnosti shromáždila příklady naplňování Cílů udržitelného rozvoje v praxi a mohou posloužit k inspirování pro vlastní akce.  

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now