VIDEA K TÉMATU

Název: Human rights in 2 minutes
Popis: Video jednoduše popisuje, jaká máme lidská práva. Je určeno pro veřejnost a může být použito jako učební materiál.
Jazyk: Anglický, bez titulek
Délka: 2:33

 

Název: What are Human Rights
Popis: Video, které popisuje, co jsou lidská práva a proč jsou důležitá. Může být využito jako učební pomůcka.
Jazyk: Anglický, bez titulek
Délka: 2:35

Název: The right to defend human rights
Popis: Video reprezentuje myšlenku, že některá vlády se snaží chránit lidská práva a jiné se o lidská práva nezajímají, nebo je nerespektují. V takových případech, kdy jsou lidská práva ohrožena, obyčejní lidé vystoupí a jednají.
Jazyk: Anglický, bez titulek
Délka: 1:00

Název: 10 Countries With The Worst Human Rights Records
Popis: Většina z nás si nedokáže představit to, co se v zemích, kde se nedodržují lidská práva, odehrává. Video znázorňuje 10 zemí, které jsou na tom v oblasti lidských práv nejhůře.
Jazyk: Anglický, bez titulek
Délka: 11:21

Název: 10 Worst Countries For Women
Popis: Ženská práva jsou velkým samostatným tématem. Video uvádí 10 zemí, které ženská práva nerespektují a popisuje příklady porušování ženských práv.
Jazyk: Anglický, bez titulek

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now