OBECNĚ O TÉMATU

Cíle udržitelného rozvoje (SDGs, Sustainable Development Goals) neboli Agenda 2030 představuje program rozvoje pro roky 2015-2030, který obsahuje 17 cílů a navazuje na úspěšnou agendu Rozvojových cílů tisíciletí (MDGs). Agenda 2030 je komplexní a tranzitivní vize lepšího světa, ke které se zavázalo všech 193 členských států OSN. Účelem Cílů udržitelného rozvoje je mobilizovat kroky směřující k ukončení chudoby a hladu, ochraně planety a zajištění toho, aby všichni lidé žili v míru a prosperitě. Cíle fungují v duchu partnerství a pragmatismu s cílem zlepšit život lidí na planetě udržitelným způsobem.

Tyto cíle jsou výsledkem tříletého procesu vyjednávání, který začal na Konferenci OSN o udržitelném rozvoji v roce 2012. Agenda byla schválena na summitu OSN 25. září 2015.

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now