VIDEA K TÉMATU

Název: Migrace v kostce

Popis: Video uvádí všeobecně shrnuté informace o migraci. Může sloužit jako výukový materiál do hodin.

Jazyk: Anglický, české titulky

Délka: 1:44
 

Název: Uprchlíkem se může stát každý
Popis: Video poukazuje na skutečnost, že uprchlíkem se může stát každý. Uvádí příklady, které mohou zapříčinit to, že lidé uprchnou ze své země.
Jazyk: Anglický, české titulky
Délka: 0:56

Název: Když neexistujete
Popis: Video znázorňuje smyšlený příběh z oblasti migrace. Jedná se o kampaň Amnesty International za záchranu životů ve Středomoří.
Jazyk: Anglický, české titulky
Délka: 2:10

Název: What is migration : A short film
Popis: Video popisuje migrační situaci. Miliony uprchlíků utíkají ze svých domovů kvůli válce, tisíce mladých lidí se stěhují za prací. Poukazuje na skutečnost, že svět je plný různých lidí a všichni navzájem si musí pomáhat.
Jazyk: Anglický, bez titulek
Délka: 4:58

Název: Hungary Is Locking Up Migrants In Shipping Containers To Stop Border Crossings 
Popis: Video mapuje aktuální situaci v Maďarsku. Nové opatření dává pohraničním orgánům pravomoc zadržet žadatele o azyl na dobu neurčitou a uchovávat je v přestavěných přepravních kontejnerech, dokud nebudou jejich případy vyslyšeny.
Jazyk: Anglický, bez titulek
Délka: 6:33 (ukázka situace 0:00 – 1:29)

 

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now