O PROJEKTU

Start the Change!

 • Jste učitel/ka, zajímáte se o lidská práva a chcete se jim věnovat i ve výuce?

 • Nebaví vás učit podle roky zaběhlých metod, chcete zkusit něco nového?

 • Jste unavení z každodenní školní rutiny, potřebujete načerpat novou inspiraci?

 • Máte ve třídě aktivní studenty/ky a rádi byste pro ně měli nějakou smysluplnou aktivitu navíc?

 • Nebo jste parta studentů/ek a chcete pořádat akce na podporu lidských práv?

 

Skvělé, máme tu pro vás cestu, jak toho (a mnohem víc) dosáhnout.

Zapojte se do projektu START THE CHANGE!

Co projekt přinese studentům/kám?

Pro učitele základních, středních a vyšších odborných škol a další vzdělavatele/ky pracující s mládeží do 25 let a pro jejich studenty a studentky. Pro všechny, kteří mají chuť něco dělat na podporu lidských práv, ať už máte k dispozici jen pár hodin občanky týdně, nebo celý specializovaný seminář.

Start the Change (STC) je mezinárodní projekt, jehož cílem je zapojit studenty a studentky do aktivního občanského života. Klíčovými tématy projektu jsou lidská práva, migrace a Cíle udržitelného rozvoje. Projektu se účastní organizace z 15 zemí Evropy a Amnesty International ČR je jedna z nich. Zapojení učitelé budou sdílet a testovat metodiky do výuky, mohou se zúčastnit seminářů (ať už tady v ČR nebo v zahraničí) a také podporovat aktivní studenty k organizování akcí. Aktivní studenti mohou založit Start the Change skupinu na škole a pořádat akce na podporu lidských práv a udržitelného rozvoje a získat minigrant na svoje aktivity.

 • Pomůžete společně s vašimi studenty změnit svět k lepšímu - Studenti nám na workshopech říkají, že mají chuť angažovat se na podporu lidských práv. Pojďme jim ukázat, jak na to.

 • Prestiž - Spolupráce s největším lidskoprávním hnutím na světě.

 • Seberozvoj - Naučíte se a vyzkoušíte si nové inovativní výukové metody.

 • Stanete se součástí sítě aktivních učitelů/ek.

 • Empatii vůči problémům jiných, bourání předsudků.

 • Hromadu nových zkušeností využitelných při studiu i v budoucnu při hledání práce.

 • Zajímavá osobní setkání s lidmi, se kterými by se třeba nikdy nepotkali.

 • Pro pasivnější studenty/ky trochu rozptýlení, pro aktivnější možnost realizovat se a zlepšit schopnosti v plánování a organizaci akcí.

 • Ty nejaktivnější čeká mezinárodní setkání, takže možnost podívat do světa a získat třeba i nové kamarády :-)

 • Příležitost realizovat své nápady.

 • Víme, že skvělý nápad nemusí stačit, protože bez peněz to často nejde. Studenti mohou požádat o minigrant až 4000 Kč na akci zaměřenou na lidská práva. Žádat můžete i opakovaně na více akcí.

Pro koho je projekt START THE CHANGE?
O čem projekt je?
Co projekt přinese učitelům/kám?

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now