VIDEA K TÉMATU

Název: The United Nations Sustainable Development Summit: 17 Goals to Transfrom Our World
Popis: Video reprezentuje 17 cílů, které byly přijaté v roce 2015 a které mají za úkol spojit svět a zlepšit životy lidí.
Jazyk: Anglický, bez titulek
Délka: 3:32

Název: Největší lekce pro svět
Popis: Jedná se o animovaný film o Cílech udržitelného rozvoje. Znázorňuje základní podmínky pro život a to, jak tyto základní podmínky člověk ničí svojí činností. V závěru stručně popisuje Cíle udržitelného rozvoje.
Jazyk: Anglický, český – v případě AJ české titulky
Délka: 6:22

Název: Sustainable Development Goals: Leavin No One Behind – Examples from Papua New Guinea
Popis: Video znázorňuje přijetí Cílů udržitelného rozvoje, jejichž cílem je ukončit chudobu, chránit planetu a budovat prosperitu a mír. Tyto cíle uvádí na případu Papuy Nové Guineje.
Jazyk: Anglický, bez titulek
Délka: 7:15

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now