UČITEL AKTIVISTA

Založte skupinku na škole!

Jste učitel aktivista?
  • Chcete své studenty a studentky vést k aktivnímu přístupu?

  • Máte ve třídě aktivní mladé lidi, kteří mají chuť něco dělat na podporu lidských práv?

  • Chcete jim dát možnost rozvíjet své schopnosti a získat nové zkušenosti?

Pomozte studentům/kám založit START THE CHANGE skupinu!

Je to úplně jednoduché. Postup je následující:

  • Pokud už máte ve třídě vytipované aktivní studenty/ky, můžete jim nabídnout zapojení do projektu rovnou. Pokud ne, můžete nejprve pracovat s celou třídou, a až následně vytvořit skupinu z případných zájemců. Účast v projektu můžete pojmout také jako ročníkovou práci nebo téma semináře.

  • Vymyslíte se studenty zajímavou akci na podporu lidských práv.

  • Pokud budete potřebovat, rádi studentům/kám poskytneme školení, workshopy a všechny potřebné informace a materiály.

  • Můžete požádat o minigrant na realizaci akce ve výši až 4000 Kč (můžete žádat i opakovaně nebo souběžně pro více akcí).

  • Studenti/ky se mohou zapojit také do soutěže a tvořit dokumentární filmy a vyjet na mezinárodní setkání studentů zapojených do projektu, které se bude konat v Maroku.

Získejte minigrant až 4000 Kč na akci!
  • O minigrant můžou požádat účastníci/ce projektu START THE CHANGE, kteří organizují akce na podporu lidských práv a Cílů udržitelného rozvoje.

  • Žádat může skupina studentů/ek (15-25 let), učitel/ka nebo vzdělavatel/ka pracující s mládeží, případně už existující Amnesty aktivistická skupina

       Více informací zde: 

Podívejte se, jestli náhodou nejste také učitel klasik a inovátor:

Amnesty International ČR

a vzdělávání 

Amnesty International je největší lidskoprávní nezisková organizace na světě - celosvětové hnutí má více než 7 milionů členů a členek z více než 150 zemí a regionů, kteří společně usilují o dodržování lidských práv na celém světě. Mezi hlavní aktivity organizace je možno zahrnout například upozorňování na porušování lidských práv, monitoring lidskoprávní situace ve světě, snaha o propouštění nespravedlivě vězněných nebo vyvíjení tlaku na vlády a mezinárodní organizace. To vše probíhá v přímé spolupráci s lidmi skrze petiční akce, online i offline kampaně, advokační činnost a vzdělávání.

V rámci vzdělávání organizujeme semináře pro pedagogy a pedagožky, vydáváme metodické příručky, vytváříme specializované weby pro učitele i studenty, nabízíme workshopy a Živé knihovny pro školy, podporujeme studentské aktivity a daleko víc.

 

Věříme, že je potřeba problémy ochrany lidských práv nejen akutně řešit, ale účinně jim také předcházet. Proto je právě vzdělávání  jedním z prvních kroků k respektování, šíření a obraně lidských práv. Přidejte se k nám a pomozte nám nastartovat změnu - Start the Change!

Více informací na www.amnesty.cz/vzdelavani

Amnesty International ČR

FACEBOOK

Web

KONTAKT

martina.neradova@amnesty.cz (Čechy)
marketa.jurciova@amnesty.cz (Morava a Slezsko)

CSO-LA/2017/388-169:

Projekt Start the Change je financovaný s podporou Evropské unie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now